Až dvadsaťtriročný futbalista Kevin Plank neznášal, ako musí neustále v horúcom počasí meniť prepotené bavlnené tričká. Skúmal kombináciu tkanín a zavrel sa k babičke do suterénu, kým nevykutil to, o čom sníval. Tričko, ktoré dobre schne a chladí. Počas dvoch rokov prešiel od predávania z kufra auta do výroby a predaja tradičnou cestou. Písal sa rok 1996. Značka tak už oslávila viac ako 20 rokov existencie.
Ako mnoho iných značiek disponuje aj Under Armour špeciálnymi technológiami, ktorými vylepšuje svoje materiály. Zvykať si na nové názvoslovie príliš nemusíme, ľahko si od neho môžeme totiž odvodiť, pre aké počasie je zvolený kúsok oblečenia s danou technológiou určený. HeatGear® je pre aktivitu od 24 °C vyššie, ColdGear® je zase dvojvrstvová látka pre chlad od 13 °C nižšie. Do ostatného a premenlivého počasia sa hodí textílie vybavené AllSeasonGear®. Tým ale zoznam nekončí. Vyspelá značka má mnoho ďalších "vychytávok" do vetra, dažďa, proti slnku. Antibakteriálnou úpravou či funkčným materiálom pripomínajúcim na omak bavlnu to však ešte stále nekončí.
Práve jednu z technológií si môžeme bližšie ukázať. Jedná sa o UNDER ARMOUR® Armour® fleece. Pri tejto technológii je prioritný fakt, že dokáže eliminovať zápach z potu, ktorý športovec produkuje. Zároveň je schopná udržať ho v ideálnej teplote a komfortu. Ide o pomerne novú technológiu, napriek tomu sa už dostala do širšieho povedomia nielen športových priaznivcov. Oblečenie s touto technológiou má mäkké, kartáčované vnútro, čo tiež napomáha tomu, že sa tu zachytáva teplo. K ďalším výhodám materiálov s touto technológiou patrí schopnosť odrážať vonkajšie prvky.