Pre každý účel by ste mali mať patričné vybavenie. Aké vybavenie mať ale pre vojenskú a taktickú stránku života? Pre vaše presvedčenie a záľubu v účelných veciach? Pravdepodobne taktické a vojenské! Dá sa totiž na 100% predpokladať, že takéto veci budú presne vyhovovať vašim náročným požiadavkám. A keď chcete taký úložný priestor, ktorý by bol odolný a poskytoval rozmanitosť a hlavne funkčnosť? Potom sa vrhnite po taktických batohoch a vojenských batohoch!
Určite sa s nimi však ale na svoje príde aj zberateľ moderného military príslušenstva.
Taktický batoh je taký batoh, ktorý je tiež vojenského typu, ale oveľa viac pripravený pre akciu. Tvorí z tohto dôvodu skvelú podporu v krízových situáciách, ale zároveň sa za neho nemusíte hanbiť ani v meste.
Prakticky sa vzal vojenský batoh, ktorý vyhovoval vojakom, ten si pod drobnohľad vzali popredné firmy, ktoré šijú ako pre armádu, tak pre civilistov. A potom vytvorili niečo skvelého, čo už nikdy nebudete chcieť vymeniť ...
A čo že je na nich tak osobitného? Je to ich neuveriteľná prepracovanosť. Keď si ho vezmete na svoj chrbát, je vám jasné, že sa s nimi dal niekto veľa práce. Boli vytvorené priamo do akcie, kde nie je čas na kompromisy a musíte sa na ne vždy a všade skrátka 100% spoľahnúť.
Moderné vojenské batohy a moderné taktické batohy mávajú všeobecne konštrukciu zo skvelého materiálu, ktorý je odolný proti oteru, pretrhnutiu a má dobré vodoodpudivé vlastnosti.
Používa sa dnes na ne hlavne vlákno typu nylon. Nylon je umelé vlákno, ktoré svojimi vlastnosťami skvelo pasuje k týmto batohom. Existuje veľa jeho modifikácií, ako najčastejšie sa používajú 400D, 600D, 1000D a balistický nylon 1050D, ktorý sa považuje za najlepší v tomto odbore.
Čím väčšie číslo, tým sú vlákna viac nahustená na sebe. Poskytujú teda väčšiu odolnosť proti vode i oderu.
Na nylon sa často nanášajú aj všelijaké povrchové úpravy. Môžete sa teda stretnúť napríklad s tak zvanou Dupont Teflon úpravou. Jedná sa o slabú vrstvu teflónu, ktorá zvyšuje odolnosť základného materiálu.
Určite si ale uvedomujete, že mizerný materiál nie je to jediné, čo vás môže v akcii sklamať, že áno? Spoje v podobe suchých zipsov a zipsov to môžu urobiť taky. Preto je potrebné dať si pozor na použité spojovacie materiály. Hľaďte aj tu preto na kvalitu a zaužívané značky typu YKK alebo Duraflex, ktoré sú najlepšie na svete.
Zatiaľ sme popisovali vlastnosti, ktoré má každý lepší vojenský batoh respektíve lepší taktický batoh. Ozajstná sila taktických a vojenských batohov však spočíva hlavne v ich možnostiach.
Vnútorné rozvrhnutie je u nich totiž veľmi členité. Často sú batohy delené na viac vnútorných vreciek a majú zakladače. Do nich si pohodlne umiestnite všetky svoje vybavenia, vďaka čomu budete vždy perfektne vedieť, kde sa čo nachádza.
Variabilitu ale ponúka aj povrch taktických a vojenských batohov. Takmer všetky na sebe totiž mávajú modulárne systémy typu Molle, alebo Pals.
Prakticky je to popruhovina, ktorá je špeciálne prešívaná. Pomocou protikusov na ňu potom môžete umiestniť ďalšie vybavenie v podobe puzdier, vreciek a sumek. Pohodlne si tak pripnete lekárničku, nôž, alebo vrecko na fľašu bez obáv, že je stratíte.
To samozrejme nie je všetko, vojenské a taktické batohy vynikajú aj svojou celkovou premyslenosťou, vďaka čomu na nich nájdete taktiež aj veľa krúžkov, vreciek a ostatných "vychytávok", ktoré vám neuveriteľne uľahčia v akcii život.
Podľa čoho teda vyberať? Opäť sa váš chrbát bude spoliehať na kvalitný nosný systém s bedrovým popruhom, odvetraným chrbtom a dobre riešenými ramennými popruhmi. Okrem toho tu ale musíte pamätať aj na vzhľad, ktorý sa týka rozloženia a počtu modulárnych systémov, prípadného maskovacieho vzoru a vnútorného usporiadania.
Daný vojenský a taktický batoh vám vždy musí vyhovovať a sedieť na chrbte. Dbajte preto aj na kvalitné spojovacie materiály typu YKK a Duraflex, ktoré spolu s pevným nylonom tvorí skvelý základ pre vašu spokojnosť.