Technológia SABRE HPLC garantuje, že ide o vec exkluzívnu pre SABRE, ak by sme sa bavili o garantovanom obsahu účinnej látky prítomnej OC (Oleoresin Capsicium) v korenistých sprejoch. Veľká väčšina koreninových sprejov totiž zlyháva z dôvodov nízkej koncentrácie (poprípade variácií v nej). Cieľom je tým pádom zabezpečiť, aby produkty SABRE mali tú najvyššiu konzistenciu naprieč celým svojím spektrom produktov na trhu - a k tomu hovorí svojej práve technológia SABRE HPLC.
Pretože jedine vďaka nej je zaistené, že práve značka SABRE je schopná eliminovať túto 30% premennú, čo sa môže objavovať u iných značiek. Táto vlastnosť bola zistená štúdiou na University of Utah (Quantitative Analysis of Capsaicinoids in Fresh Peppers, Oleoresin Capsicum and Pepper Spray Products).
HPLC je doslova „High Performance Liquid Chromatography“. A SABRE ju využíva práve preto, aby mohol garantovať, že jeho spreje obsahujú skutočne toľko, koľko je na nich povedané. HPLC skrátka zaistí, že sa tu nebudú vyskytovať žiadne "skazené jablká" s náhodným výsledkom. SABRE produkty majú a podávajú preto maximálny výkon jeden každý čas, čo sú použité.
Značka SABRE neberie testovanie produktov v HPLC laboratórii len vážne, ale veľmi, veľmi vážne a vykonáva časté (a nezávislé!) testovanie treťou stranou, aby bolo garantované, že úroveň jej produktov zostane skutočne špičková.
Tak napríklad Chromtec (nezávislé testovacie laboratórium) na adresu SABRE a HPLC oznámilo: "Sme veľmi ohromení tým, ako si sekcia SABRE - Security Equipment Corporation vedie na poli testovacej laboratórie, o jej vernosti HPLC technológii ani nehovoriac. Ich naozaj špičkové laboratórium zaisťuje, zvyšuje aj uchováva spoľahlivosť a efektivitu výrobkov SABRE na maximálnej možnej výške."
Má niekoľko krokov:
Pravda je taká, že variance sa v kvalite objavuje, rovnako tak aj aféry, ktoré zisťujú, že aj keď je na krabičke treba napísané 10% Oleoresin Capsicium (aktívna známa pálivá látka z čili), pokojne tam môže byť len 8%. To je ale len jedna strana mince, pretože faktom je, že všetky podobné obranné spreje na olejovitej báze sú rozpustené v látke na alkoholovej báze (izopropylalkohol), ktorá prakticky páli rovnako ako OC (či nám neveríte, skúste si do jedného oka kvapnúť nejakú alkoholovú dezinfekciu a do druhého koncentrovanú chilli omáčku). Táto látka tam byť musí, pretože nenariedený OC sám je príliš hustej olejovitej konzistencie pre praktické použitie len sám o sebe. Až sa vám za pol hodiny vráti zrak, iste budete súhlasiť, že obe páli ako čert. Brané preto čisto z pohľadu účinku je jedno, či máte v očiach OC olej alebo alkohol, v oboch prípadoch to bude páliť ako čert a človek bude mať aspoň viac času ďalej (a pokiaľ možno korektne) vyhodnotiť situáciu (utiecť, zneškodniť protivníka s nožom, prekopnutím kolena, ...).
Na vine je teda podľa nášho názoru skôr nevhod vybraný aj aplikovaný sprej (keď ho zahliadne vo vašej ruke útočník, môže zavrieť oči, čo robí človek rovnako kvôli svojej fyziológii samovoľne občas + len málokedy sa v strese trafíte dokonale a rovnomerne na celú tvár, pretože sa oba ciele hýbu) - sprej rozptýli látku zďaleka najlepšie, ale zase je náchylný na vietor a tryska je zase na dlhšie vzdialenosti a vietor jej až tak nevadí. Gél má prednosti aj necnosti oboch (zlatá stredná trieda pre jedného, ale pre iného na nič a radšej si zaobstarajú namiesto neho sprej aj trysku zároveň a striedajú ich podľa toho, či sú vo vnútri alebo vonku).
Je však tiež pravda to, že je to klamanie zákazníka - keď si človek priplatí za určitý obsah, rád by to samozrejme mal aj garantované... Nehovoriac o tom, že sú miesta a situácie, kedy by zlé udanie koncentrácie na produkte mohlo viesť aj k smrti (ponúka sa napríklad chybný údaj na škatuľke s koncentráciou lieku).