Americká vojenská organizácia USMC vôbec prvýkrát prijala Extreme Cold Weather Clothing System (ECWCS) už v roku 1985, aby s ním nahradila oblečenie Korean War Cold Weather (EW). Počas ďalších dvadsiatich rokov USMC vykonávalo na systéme pravidelné drobné zmeny v rámci zlepšenia výkonu materiálu (alebo niektorých z jeho vrstiev). Posledné konflikty ale vyvolali potrebu po viac systémovom riešení pre oblečenie a vybavenie.
Štát nasadenie: Najznámejším užívateľom je jednoznačne USMC, ale aj ďalšie krajiny ako Hercegovina a Bosna. Ďalšie podobné digitálne maskovacie vzorky ale vyvíjajú (alebo už úspešne vyvinuli) aj iné krajiny: pozri Talianske vegetato, estónske ESTDCU pod.
Snehová kamuflovaná parka, nohavice a batoh sú navrhnuté tak, aby sa nosili na ďalšom oblečení naspodku a to len vtedy, keď je podobné krytie nutné. Využíva potom distinktivního digitalizovaného snehového kamuflážneho systému, ktorý je funkčný v rozličných prostrediach. Navyše je to látka ľahká, odolná na vodu a rýchlo schnúca.
Došlo k tomu v roku 2000 a zámer tu bol jasný: vytvoriť inovovaný a vylepšený maskovacie vzor pre USA námornú pechotu (USMC). Tomu však predchádzala fáza podrobného naštudovania všetkých už vzorov existujúcich a pre USMC sľubných (celá stovka). Ľudia od USMC sa nakoniec vo finále ale rozhodli pre trio maskovacích vzorov, ktoré by stáli za ďalší rozvoj a štúdium: jednak sú to "tigrie pruhy" z Vietnamu, potom komerčné verzie spomínaných tigrích pruhov, no a do tretice z Rodézie variácia na britský DPM (Disruptive Pattern Material). Všetky tri povedané boli odoslané po naskenovaní a digitálnym upraveniu do textilky, kde sa zistilo, že pre ďalšiu prácu bude najvhodnejší rhodésijský DPM. Došlo k tomu aj napriek tomu, že mnoho z ľudí a odborníkov si vtedy myslelo, že si USMC zaslúži niečo kvalitnejšieho a viac originálneho, než len cudzí vzor ďalej upravený. USMC ale mala šťastie: vtedy už totiž v Kanade miestna armáda používala maskovací vzor CADPAT, takže nakoniec Americká a Kanadská vláda začala spoluprácu na projekte aj maskovacím vzoru MARPAT™.
MARPAT™ je digitálny (a teda i pixelový) a pozostávajúci z rôznofarebných štvorčekov, ktorý sa líši podľa prostredia a ročné doby. Vtedy bol ešte označený ako Marine Corps Combat Utility Uniform Pattern a do armády sa začalo s jeho zavádzaním v roku 2002 (dostal sa aj do Iraku mimochodom).
Spočiatku tu boli tri verzie: Woodland, Desert a Urban (do lesa, do púšte a do mesta). Mestský vzor sa síce ešte nedočkal schválenia pre ostrú akciu, ale je to nepochybne len otázka času, nakoniec každý dnes už dobre vie, že digitálne vzory sú oveľa viac efektívnejšie pri maskovaní než tie prírodné.