Maskovacie vzor MARPAT™ - Digital woodland je používaný hlavne USMC ("MARPAT" je doslova "Marina Pattern"), ale aj niektorými inými armádami ako trebárs Bosna a Hercegovina.
Štát nasadenie: Najznámejším užívateľom je jednoznačne USMC, ale aj ďalšie krajiny ako Hercegovina a Bosna.
Tento koncept "digitálnej kamufláže" (tj. kamufláže navrhovanej hlavne za pomoci počítačových algoritmov a s inkorporáciou pixelových útvarov skôr než tých tradičných organických) bol vôbec prvýkrát použitý trochu nečakane Kanadskou vládou.
Štatistické dôkazy ale boli z týchto testov natoľko úžasné, že bolo zrejmé, že práve digitálnym maskovacím vzorkám patrí budúcnosť. A keďže vtedy zrovna Kanada hľadala aj cestu, ako odlíšiť bojové uniformy svojich mariňákov od uniforiem amerických, s USMC preto vtedy rozbehla projekt MARPAT (Marine Pattern), ktorého výsledky boli prijaté do praxe už v rokoch 2001-2005. Aj keď práve USMC tvrdí, že si navrhli vlastnú variáciu na MARPAT kamufláž, väčšina expertov v poli sa zhoduje, že dosť kopírujú kanadskú CADPAT schému.
Pôvodne sa testovali štyri verzie, ale iba tri boli nakoniec prijaté USMC: MARPAT Woodland, MARPAT Desert, MARPAT Winter a MARPAT Urban (otestované, ale neprijaté).
Unikátnou vlastnosťou (či presnejšie určitou zaujímavosťou) na dizajnoch MARPAT je však to, že sa v nich vyskytuje pravidelne logo USMC EGA, čím je jasné po bližšom pohľade, o koho ide a naznačuje to, ku komu patrí a kto si ho na mieru upravil.