Firma Princeton Tec je americký výrobca svietidiel a od roku 1975 vyrába čelové svetlá alebo lucerny nielen pre kempovanie a outdoor, ale aj pre americké ozbrojené sily.
Čelovka má pre vojaka mnoho využití. Väčšinu času síce trávi v sumca či v batohu, ale keď príde jej chvíľa, chce sa na ňu jej majiteľ 100% spoľahnúť. Chce, aby mu svietila, keď je potreba. Aby vydržala svietiť po celú dobu plnenia úlohy. Aby bola kompaktná, malá, skladná, ľahká a napriek tomu maximálne odolná. Aby manipulácia s ňou bola priateľská. Aby svietila nenápadne, ale keď bude treba, aby to vedela rozpáliť.
Od roku 1975 sa americká firma Princeton Tec špecializuje na svetlo. Mali by teda o tom, ako svietiť, niečo vedieť. Aj v Princeton Tec si však uvedomili, že požiadavky armádnych špecialistov môžu byť odlišné od všetkého ostatného. Jedným zo smerov, ktorým sa teda vydali, je aj ponuka svietidiel do military prostredia. Modelových radov ponúka tento americký výrobca niekoľko, napríklad model Priceton Tec Remix.
Celé svietidlo je z tvrdého plastu a malo by niečo vydržať. Číry kryt optiky je chránený previsy tela svietidla, takže sa znižuje možnosť ho poškriabať. Praktické. Horšie to ale bude s odolnosťou proti vode. Tú výrobca udáva ako Level 1 (IPX4 podľa medzinárodných štandardov) Inak povedané - Princeton Tec Remix je odolný len proti striekajúcej vode a krátkemu (skôr náhodnému) ponoreniu. U vojenské čelovky by sme čakali lepšiu odolnosť. Zopnutie svietidla sa vykonáva lichobežníkovým spínačom umiestneným na hornej časti svietidla. Spínač je "zdrsnený" troma prúžkami, ktoré skôr slúži na identifikáciu spínača. Svietidlo má dve farebné varianty svetla - červenú a bielu. Super. Ideálne pre military prostredie, kde sa červené svetlo využíva veľmi často (nielen preto, že sa po jeho použití oči lepšie adaptujú na tmu).
Princeton Tec Remix je military čelovka plná kompromisov. Na jednej strane tu máme dostatočný výkon, výbornú výdrž a možnosť umiestniť čelovku aj na vestu. Dobré je aj prvotné zopnutie, kedy vám vždy svieti červené diódy. Na stranu druhú je tu však horšie ovládanie (naklápanie či zmena režimu) a slabá vodeodolnosť. A práve odolnosť proti vode je asi najväčší nedostatok tejto inak naozaj podarené čelovky.