Vonku zima a my sme zmrznutí až na kosť. Či už chceme alebo nie, v tomto prípade by nám skvele pomohol alkohol. V malom množstve dokáže zahriať a nabudiť metabolizmus k lepšiemu výkonu. Lenže akým spôsobom prenášať alkohol na výletoch? Sklenené fľaše sú nezmysel, rovnako tak aj tie plastové. Chcelo by to niečo, čo by sa dalo použiť pri viacerých situáciách. Niečo, čo je vkusné a zároveň užitočné. Chcelo by to ploskačku. Jej história je pokrytá kriminálnou činnosťou. Hoci sa používali vo väčších rozmeroch už pár storočí, najväčší nárast zaznamenali počas 18. storočia. Ženy vo Veľkej Británii s ich pomocou pašovali alkohol na paluby vojnových lodí. Pomohol im k tomu predovšetkým ich tvar, ktorý je mierne zaoblený. Skvele kopíruje anatómiu nohy, čo bol hlavný dôvod na ich používanie. Skrátka si ju priviazali na stehno a prekryli sukňou. Ďalšie využitie našli ploskačky v čase americkej prohibície, kedy sa používali k urývaniu alkoholu pre osobnú potrebu. Ako je vidieť, sú ploskačky úzko späté s alkoholom, pre nič iné sa ani nevyužívajú.
Ploskačky sú rôzne veľké nádoby vyrobené predovšetkým z nerezovej ocele. Aj vďaka tomu sa jedná o veľmi vkusný doplnok, ktorý sa hodí ako pre turistiku, tak aj k saku alebo len tak so sebou von. Ako sme spomenuli, ploskačka má obdĺžnikový tvar so zaoblenými hranami. Jej telo je prehnuté, aby lepšie sedela vo vrecku nohavíc. Nenarušuje tak jej líniu, čím o sebe nedáva prehnane moc vedieť. Môže za to aj jej pomerne tenký profil. Záleží predovšetkým na obsahu, ale väčšinou hrúbka nepresahuje 2 centimetre. V opačnom prípade by strácal svoj účel. Zaisťuje sa pomocou skrutkovacieho uzáveru pripevneného pomocou odklápacieho mosta. Vďaka tomu viečko nestratíme.
Keď vyberáme ploskačku, musíme sa predrať skrz kvantá vzorov a dizajnov, ktoré nám trh ponúka. Predovšetkým si dobre zvoľme objem ploskačky, od ktorej sa odvíja aj jej veľkosť. Tá je pre nás smerodajná. Do batohu sa toho zmestí veľa, do nohavíc alebo saka už toľko nie.